liczniki odwiedzin Wyprawki czytelnicze
piątek, 05 październik 2018 15:13

Wyprawki czytelnicze

Pierwsze wyprawki dla trzylatków rozdane!

W miesiącu wrześniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisiej Górze, oraz filiach, wydano 25 wyprawek. Przypominamy: „ Mała książka – Wielki Człowiek. Trzylatki” – to projekt Instytutu Książki pod honorowym patronatem Marka Michalaka - Rzecznika Praw Dziecka, który finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Lisiej Górze, wraz z filiami w Łukowej, Nowych Żukowicach , Starych Żukowicach i Zaczarniu, wśród tysięcy bibliotek w Polsce, biorąc udział w projekcie, zaprasza rodziców wraz z dzieckiem, do zapisania dziecka (trzylatka) do biblioteki i odebrania wyprawki Czytelniczej, oraz do codziennego czytania z dzieckiem.

Dla każdego trzylatka, który przyjdzie do biblioteki, oprócz książeczki, którą otrzyma w prezencie , odbierze też Kartę Małego Czytelnika. A za każdą kolejną wizytę w bibliotece i wypożyczenie co najmniej jednej książeczki, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Bibliotek Gminy Lisia Góra! ( Nie tylko trzylatków!)

LG